Pooperacinės išvaržos plastika

image of the treatment
Operacijos laikas:
2,5 val.
Priežiūra ligoninėje:
2 dienos
Gijimo laikotarpis:
3-6 mėn.
Nejautra:
Bendrinė

Kas yra pooperacinė išvarža?

Pooperacinė išvarža (trūkis) – tai anksčiau operacijos metu pilvo srityje atlikto pjūvio vietoje atsiradęs trūkis. Pilvo sienoje atsiradusi išvarža sudaro sąlygas per ją į poodį tam tikra apimtimi išlysti pilvo ertmės organams arba deformuotis, išsipūsti pilvui. 

Žmogus, turintis pooperacinę išvaržą, priklausomai nuo jos apimties, vizualiai mato pilvo išsipūtimą, deformaciją, taip pat gali jausti raumenų traukimą ir skausmą, pavyzdžiui, kosint ar stanginantis. Vienintelė išeitis pooperacinės išvaržos atveju – operacija.

Kodėl kyla pooperacinės išvaržos?

Kad ir kokia operacija buvo atlikta, kuri pareikalavo pjūvio pilvo sienoje, pooperacinė išvarža susiformuoti neturėtų. Deja, dėl infekcijų, pooperacinių rekomendacijų nesilaikymo arba tiesiog aukšto fizinio aktyvumo gyvenimo būdo tokia išvarža gali susiformuoti. 

Kaip atliekama pooperacinės išvaržos plastika?

Operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Jos tikslas – užverti, sutvirtinti pilvo sieną, kad per ją į poodį nebesiplėstų pilvo ertmės organai, nesiformuotų pilvo išsipūtimas, o pati siena būtų vientisa ir atliktų savo paskirtį. Tad tai ne tik estetinė, bet ir funkcinė operacija. 

Priklausomai nuo išvaržos apimties ir paciento individualios situacijos, išvarža gali būti tiesiog susiuvama arba papildomai sutvirtinama naudojant specialų sintetinį tinklelį, kuris organizme laikui einant absorbuojasi. Jei išvarža nedidelė, galima operuoti ne tradiciniu būdu (kai atliekamas pjūvis), o naudojant laparoskopinę techniką (kai padaromi tik du maži pjūviai).

Pooperacinis laikotarpis ir priežiūra

Didžioji dalis pooperacinių rekomendacijų priklauso nuo operacijos apimties – chirurgas jums suteiks aiškius nurodymus optimaliam sveikimui po šio tipo operacijos. Jei jums reikalinga ši operacija, bet kuriuo atveju įsivertinkite, kad turėsite susilaikyti nuo fizinio krūvio apie 4-6 savaites. 1-2 pirmosios savaites po operacijos jausite pooperacinį skausmą, diskomfortą. Gydytojas greičiausiai rekomenduos dėvėti kompresinę medicininę aprangą, korsetą, kuris padės sumažinti pooperacinį skausmą, suvaldyti patinimą.

Kainos

Pilvo plastika + pooperacinės išvaržos plastika

Nuo  4000€‎

NEWMAN Blogas

24 sausio, 2023

„NEWMAN Clinic“ plastikos chirurgas apie pokyčius po gimdymo: „Apsilankymas pas specialistą gali sugrąžinti pasitikėjimą savimi“

Sužinoti daugiau

Susisiekite su mumis

Consult us - LT

This is a general contact form.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.